ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش

ساخت يك حساب كاربري

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده مورد نیاز است.
نام *
نام كاربري *
رمز عبور *
تكرار رمز عبور *
ايميل *
تكرار ايميل *

 

فیاض: سمی تریلرهای حمل زباله در ایستگاه بیهقی مسقف شدند

فیاض: سمی تریلرهای حمل زباله در ایستگاه بیهقی مسقف شدند

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از مسقف و سرپوشیده شدن سمی تریلرهای حمل زباله از ایستگاه میانی بیهقی واقع در مرکز تهران به مجتمع آرادکوه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان مدیریت پسماند سیدمحمدفیاض با بیان اینکه 7000تن زباله شهر تهران پس از جمع آوری توسط ماشین آلات مکانیزه به یکی از 11ایستگاه میانی حمل زباله منتقل می شوند، افزود : این زباله ها پس از انتقال به ایستگاه در سمی تریلرها تخلیه شده و توسط کشنده ها به مجتمع آرادکوه حمل می شوند.
وی همچنین به طرح مسقف نمودن سمی تریلرها اشاره و خاطرنشان کرد: در هر شبانه روز بطور میانگین 80 کشنده بیش از 150 دستگاه سمی را حمل می کنند و گهگاه مواردی مشاهده می شود که به دلیل عدم تجهیز این سمی ها به سرپوش مناسب  پراکندگی زباله ها در معابر رخ می دهد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در پایان اضافه کرد : به همین منظور کلیه پیمانکاران ملزم به مسقف نمودن سمی ها شده اند و طبق قراردادهای جدید از فعالیت سمی های فاقد سقف ممانعت بعمل می آید. و تاکنون نیز 50 دستگاه سمی تریلر روبسته شده اند.
لازم به توضیح می باشد ایستگاه میانی بیهقی در محدوده مرکزی شهر تهران و در منطقه 6 قرار دارد.

 

 


بازیافت | کیمیاگری با زباله طلای کثیف از بازیافت به دست می آید

بازیافت | کیمیاگری با زباله طلای کثیف از بازیافت به دست می آید

 

بازیافت

 


محیط زیست هدیه و موهبت الهی است که حفاظت از آن نخستین وظیفه بشر و شاید مهمترین رسالت انسان باشد. محیط زیست سالم نه تنها به سلامت انسان کمک می کند، بلکه امکان بهره برداری مناسب از مواهب الهی موجود در آن برای رفع نیازهای بشری را فراهم می سازد و از این رو حفاظت از محیط زیست از اهمیت ویژه ای برخوردار است اما بشر با فعالیت های اقتصادی، همواره نسبت به حفظ محیط زیست بی اعتنا بوده، تا جایی که امروزه آلودگی زیست محیطی به یکی از بلایای بشر تبدیل شده است. هیچ موجودی در کره زمین به اندازه انسان به محیط زیست لطمه نمی زند. فعالیت های اقتصادی سرمنشأ آلودگی های زیست محیطی است که امروزه با اعتراض و انتقاد گروه های حامی محیط زیست در گوشه و کنار جهان مواجه شده است. فعالیت های تولیدی به شیوه های گوناگون (انتقال پساب های خانگی و صنعتی به رودخانه ها و دریاها، حرکت خودروها، دفع ضایعات مصرفی و...)به محیط زیست صدمه می زند، اما بخشی از این صدمات با سرمایه گذاری های مناسب و ضروری، قابل پیشگیری است. بهینه سازی مصرف انرژی های فسیلی، ایجاد سیستم های جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب و راه اندازی صنایع بازیافت، از شیوه های متعادل در جهان برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست و استفاده اقتصادی از پسمانده ها می باشد.
با نگاهی گذرا به زندگی روزمره خود متوجه می شویم که روزانه چقدر زباله به محیط زیست خود تحویل می دهیم. ازفلزات،قوطی نوشابه وظروف آبمعدنی ویکبارمصرف ، شیشه ها و پلاستیک های شیرمصرفی صبحگاهی گرفته تا کاغذهایی که به روش های گوناگون (برای خواندن و نوشتن یا بسته بندی کالاهایی که خریداری می کنیم) مورد استفاده قرار داده و سپس به سطل زباله می ریزیم، همه از محصولات قابل بازیافت می باشند.
سالانه میلیاردها دلار در جهان صرف تولید کاغذ، پلاستیک، قوطی های فلزی و... می شود که با یک بار مصرف آن ها به زباله تبدیل شده و دور ریخته می شوند. میلیاردها دلار نیز صرف جمع آوری و از بین بردن این زباله ها می شود که در هر صورت ضایعاتی را به محیط زیست وارد می کند.
اما اکثر این مواد قابل بازیافت می باشند و با سرمایه گذاری مناسب برای بازیافت آن ها، نه تنها می توان از خسارت های بیشتر به محیط زیست و آلوده سازی آن جلوگیری کرد، بلکه میزان نیاز انسان به مواد اولیه (چوب و الوار جنگل ها، منابع فلزی، غیرفلزی زیرزمینی و...) و برداشت از ذخایر و طبیعی ومعدنی را کاهش داده و بقایای آن برای نسل های بعدی را تضمین خواهد کرد.

ادامه مطلب: بازیافت | کیمیاگری با زباله طلای کثیف از بازیافت به دست می آید

نمایندگی ها

نمایندگی ها

درباره ما

شاپور حکمی شلمزاری با سی سال سابقه مدیریت شهری و هشت سال دبیر شورای معاونین خدمات شهری شهرداریهای مراکز استانهای کشور معاونت سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان ، مدیر عامل آزاد راه اصفهان -کاشان و اتوبوسرانی و بازیافت شهرداری و مدیر عامل شرکت گام مسیر سبز قشم و رئیس کارگروه کمپوست اتحادیه صنایع بازیافت ایران

مهمترین دستاوردهای مدیر عامل شرکت :

1 – بررسی چالش قوانین و مقررات شهرداریها و اصلاح آئین نامه مالی , چارت سازمان و ... سازمانهای وابسته به حوزه خدمات شهری (آتش نشانی ، تاکسیرانی ، اتوبوسرانی ، بازیافت ، فضای سبز و پارکها و ... . )
2 – تهیه آئین نامه اجرائی سد معابر ، ساماندهی تبلیغات شهری و ... .
3 – راه اندازی پلیس ساختمان و اجرائیات شهرداریها و دادگاه تخصصی شهرداریها
4 – ارائه راهکارهای اجرائی واگذاری امورات حوزه معاونت خدمات شهری به بخش خصوصی
5 – تهیه بازده مناسب نیروی کار و آنالیز هزینه های حوزه معاونت خدمات شهری
6 – تهیه نرخ کرایه اجاره ساعتی ماشین آلات سبک و سنگین و ماشین آلات خدمات شهری
7 – تشکیل جلسه تخصصی با معاونت قوه  قضائیه و فرماندهی کل نیروی انتظامی کشور و ارتقاء تعامل با شهرداریها
8 – پیشنهاد اختصاص تلفن 137
9 – پیشنهاد ایجاد بانک اختصاصی شهرداریها (بانک شهر)
10 – پیشنهاد ایجاد دانشگاه تخصصی شهرداریهای کشور
11 -  مشاوره انتخاب فرم لباس و درجات کارکنان خدمات ایمنی آتش نشانی کشور
12 – بازدید از شهرداریهای مراکز استانهای کشور و ارائه راهکارهای اجرائی
13 – کاهش هزینه و افزایش درآمدهای حوزه معاونت خدمات شهری 20 تا 40 درصد
14 – کسب مقام اول کشور در سال 87 آموزش چهره به چهره و اجراء طرح تفکیک واحد نمونه سبز کشور
16 – مشاوره به شهرداریها و شوراهای اسلامی شهرداریهای مراکز استانها
17 – احداث اردوگاه نمونه کشوری آوارگان عراقی دهگلان کردستان به تائید صلیب سرخ جهانی در زمان استانداری آقای عبدالوهاب  (کردستان ) شریف واقفی (اصفهان)
18 – ارائه طرح جمع آوری زباله روستائی با خودیاری صد درصد مردمی و انتخاب طرح نمونه کشوری توسط بهداشت جهانی محل اجراء اصفهان – مبارکه

شما اینجا هستید: صفحه اصلی درباره ما مطالب تماس

اطلاعات تماس

دفتر قم: 02537845258

 

تلفن: 31183

تلفکس: 34390117-031

شاپور حکمی: 09354180122

 محمد حکمی: 09131272787

شماره پیامک: 3000240031

 

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید